31-річний біатлоніст Олександр Жирний, який чотири роки захищав кольори збірної України, цього літа повернувся в Росію, звідки він родом. Цікаво, що спортсмен продовжує виступати в українській формі, хоча знову є російським біатлоністом.

"Бігаю в українському комбінезоні тому що регіон (Башкорстан), за який я виступаю, не видав. Що маю, в тому й бігаю. Залишилося багато екіпіровки після чотирьох сезонів, що я виступав за збірну України. Куди я буду її дівати?

Після чемпіонату Росії в Ханти-Мансійську в 2014-му році мені сказали, що ні в яку команду брати не будуть. Після цього я вийшов на зв'язок з Федерацією біатлону України і почав вести з ними діалог з приводу переходу.

Українських коренів у мене немає, та й карантин довелося відсидіти. Мову я не вчив. Але за цей час почав розуміти українську. В команді всі розмовляли російською. Проблем з цим не було.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Друзі, звичайно, були здивовані. Хтось відмовляв: "Навіщо? Там починається війна". Був у переході якийсь ризик. Я сам не був упевнений, що все буде на 100 відсотків гладко у зв'язку з цими подіями. Але потім приїхав в команду, почав спілкуватися з людьми і зрозумів, що тут все буде нормально. Головне - тренуйся, готуйся, показуй результат.

У нас була домовленість на олімпійський цикл. Стояла мета — потрапити на Ігри в Пхьончхан. Шкода, що не вийшло. Я намагався зробити все можливе, всю роботу виконував. Думаю, на моє потрапляння на Олімпіаду вплинула зміна тренера. У 2016-му прийшов новий наставник, з яким ми не знайшли контакт.

Під час зворотного переходу з боку української федерації питань не було взагалі ніяких. Все було нормально. Президент федерації Володимир Бринзак сказав, що ніяких перешкод для мене не буде: "Хочеш - бігай за Росію. Справа твоя". Я повідомив, що сезон повиступаю, а далі прийму рішення", - наводить слова Жирного matchtv.ru.

У першому спринті на "Іжевській гвинтівці" Олександр Жирний зайняв 45-е місце, у другому — 24-е.

Олександр Жирний народився 25-го лютого 1987-го року в Уфі. Виступав за збірну Росії В з біатлону. З 2014-го року захищав кольори збірної України, представляв Київську область, спільнота "Динамо". Влітку 2018-го року знову став біатлоністом збірної Росії.

Українці на Різдвяній гонці

Лідер збірної України з біатлону Юлія Джима візьме участь у Різдвяній гонці, яка відбудеться 29 грудня у Гельзенкірхені (Німеччина).

Як повідомляє UA:Біатлон, Україну в гонці представлять Юлія Джима та Артем Прима, для якого Різдвяна гонка стане першою в кар'єрі.

Також у змаганнях візьмуть участь Уле-Ейнар Бьорндален і його дружина Дарина Домрачева, які завершили кар'єру. Також в Німеччині виступить росіянин Антон Шипулін, для якого ця гонка стане останньою у професійній кар'єрі.

На старт в Гельзенкірхені вийдуть 10 пар:

1. Деніз Херманн і Симон Шемп (Німеччина);
2. Ванесса Хінц і Ерік Лессер (Німеччина);
3. Ліза Тереза Хаузер і Домінік Ландентінгер (Австрія);
4. Доротея Вірер і Лукас Хофер (Італія);
5. Катерина Юрлова-Перхт і Антон Шипулін (Росія);
6. Юлія Джима та Артем Прима (Україна);
7. Анаіс Бескон і Емільєн Жакелен (Франція);
8. Вероніка Виткова і Міхал Крчмарж (Чехія);
9. Фуюкі Татидзакі і Микито Татидзакі (Японія);
10. Дарина Домрачева (Білорусь) і Уле Ейнар Бьорндален (Норвегія).

Нагадаємо, в минулому році в Різдвяній гонці Юлія Джима посіла 5 місце в парі з бельгійцем Міхаелем Решем.

Тріумф Юлії Джими

У словенській Поклюці відбулася перша особиста жіноча гонка сезону 2018/19 в Кубку світу з біатлону. 28-річна українка Юлія Джима, яка стартувала в останній групі, виграла індивідуальну гонку завдяки ідеальній стрільби і хорошому бігу.

Джима стала однією з небагатьох спортсменок, кому вдалося закрити всі 20 мішеней в гонці. Після 4-ї стрільби Юля вийшла лідером з впевненим відривом у 15 секунд від польки Моніки Хойніш, яка тренується під керівництвом українки Надії Бєлової. Але за 1,3 км до фінішу у Джими було тільки дві секунди переваги, тому що Хойніш наздоганяла. Однак решту дистанції Джима пройшла чудово, зумівши навіть трохи збільшити відрив від Хойніш!

У результаті Джима стала першою, Хойніш - другий, а бронза дісталася чешці Маркеті Давидової.

Для українки це перша золота медаль на Кубках світу. Раніше Джима перемагала лише в естафетах за збірну України.

Інші українки також порадували в Поклюці. Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина і Юлія Журавок увійшли в топ-20. А ось Віта Семеренко фінішувала 41-ю.

Як повідомляв портал Знай.ua, українські біатлоністки втерли носа росіянкам і захопили лідерство в Кубку націй.