Український Мін'юст нагадує, що світ навколо нас постійно змінюється. Стрімко розвиваються технології і активно популяризується туристична сфера. Не дивно, що все частіше люди знаходять своє кохання за кордоном.
Громадяни різних країн прагнуть створити сім'ю і зареєструвати шлюб. Для того щоб зробити це в Україні, майбутнє подружжя подає особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на їх вибір.
Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Міністерства юстиції України в мережі Facebook.
Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред'явити:
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
- паспортний документ або документ, що засвідчує особу без громадянства заявника;
- посвідка на постійне або тимчасове проживання, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України.
Особи, які раніше перебували у шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.
Якщо в паспортах або паспортних документах іноземців та осіб без громадянства відсутні відомості про сімейний стан їх власників, то вони повинні одночасно подати документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання, і легалізований належним чином.
Але не завжди шлюб виявляється вдалим, і пари вирішують розійтися. У таких ситуаціях, якщо подружжя досягло між собою згоди і не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України.
Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку, відповідно до Закону України "Про Міжнародне приватне право".
Разом з тим досить часто після укладення шлюбу з громадянином іншої держави українець або українка переїжджають до країни проживання другого з подружжя.
У такій ситуації при розлученні подружжя може обрати кілька варіантів дій:
- розірвати шлюб на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави;
- звернутися до компетентних органів або нашої держави, або держави громадянської приналежності другого з подружжя.
Раніше повідомляли, українка розкрила секрет залізних нервів молодих мам і взяла страх за горлянку: "Шлях від узд до школи...".
Як повідомляв Знай.uа, колишній роботодавець "забув" віддати всю зарплату: що робити і як відвоювати свої кровні.
Знай.uа писав, пенсіонери на карантині можуть отримати допомогу від держави.