Після тривалого галасу в ЗМІ і неточних заяв від народних депутатів Україна все таки перейде на літній час. Тепер стрілки годинника, в ніч з 27 на 28 березня, потрібно буде перевести на годину вперед.
Спеціально для наших читачів ми зібрали найважливішу інформацію про те, навіщо потрібно переводити час, як це впливає на здоров'я і хто за такими "маніпуляціями" стоїть.
Чому переводять стрілки годинника і хто це придумав
Сезонне переведення годинників потрібно для раціональнішого використання світлого часу доби і економії електроенергії на освітлення або синхронізації з іншими територіями. Сама ідея бере свій початок від американського вченого, політика, публіциста і дипломата Бенджаміна Франкліна.
ПриватБанк бере 900 гривень комісії: українець обурений шаленим тарифом
Обмежено придатним встановили нові правила: захворювання більше не врятують від мобілізації
Більше ніяких грошей задарма: українці у Німеччині мають відпрацювати соціальні виплати
Дмитро Комаров здійснив мрію дітей, батьки яких загинули через війну
В Україні переведення стрілок годинника на літній час відбувається в останню неділю березня о 03:00 на одну годину вперед. На зимове - в останню неділю жовтня, 04:00 на годину назад. Переведення годинників відбувається разом з більшістю країн. Це затверджується постановою Кабміну №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. В Україні діє час другого часового поясу – Київський час) – UTC+2 (у літній період-UTC+3).
Ось у чому питання - скасують або залишать
Український парламент провалив голосування за законопроєкт, який скасував би в Україні переведення годинників 19 березня 2021 року. Законопроєкт відправили на доопрацювання, проте деякі нардепи сподіваються, що його все-таки встигнуть прийняти в другому читанні і в цілому до 28 березня 2021 року.
Раніше, у вересні 2011 року, Україна відмовлялася від переведення годинників – Рада прийняла відповідний законопроєкт. Однак через місяць рішення переглянули і переведення годинників повернули. У січні 2012 року Кабмін рекомендував перейти на літній час, щоб "не створювати незручностей під час проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу влітку 2012 року".
Як підготуватися до переходу на літній час
Щоб мінімізувати вплив від переведення годинників, потрібно заздалегідь готуватися до змін, наприклад, почати лягати спати і прокидатися трохи раніше.
На що звернути увагу ще:
Здорове харчування і сон. Банально, але дуже ефективно. Харчування з оптимальним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів, а так само здоровий сон допоможуть організму "залишатися на ходу" під час адаптації до нового часу.
Вітамін. На вулиці весна, і на додачу до переведення годинників крадеться сезонна нестача вітамінів. Організму потрібні вітаміни, можливо комплексно. Але, для того щоб підібрати оптимальний комплекс, потрібно порадитися з лікарем.
Фізична активність. Будь-яка фізична активність, будь то прогулянки після робочого дня або зарядка – корисні для організму. Це і тримає тіло в тонусі, і допомагає зняти розумову напругу.
Раніше повідомляли, нардепи хочуть впровадити нові державні виплати: на "руки" – 90 тисяч.
Як повідомляв Знай.uа, переведення годинників має бути викорінене в Україні з 2022 року - нардепи повідомили деталі "затримки".
Знай.uа писав, останній перехід на літній час: коли українці прокинуться на годину раніше.