За допомогою вивчення тканин при дуже великому збільшенні, використовуючи Мікроскопи, можна визначити, наскільки один маски відфільтровують частинки краще, ніж інші.
Великі плани захисних засобів здатні розкрити невидиму красу предметів, що стали невід'ємною і буденною частиною життя у всьому світі. Вчені продовжують показувати ефективність масок для уповільнення поширення COVID-19. Про це повідомляє ScienceNews.
"У мікромасштабних текстурах закладені ключі до розгадки того, чому матеріали мають різні властивості. Виявлення цих доказів виявляється захоплюючою роботою", - заявляє фахівець з мікроаналізу зі Смітсонівського інституту охорони природи Едвард Вічензі.
Він перед пандемією спостерігав під мікроскопом Метеорити, камені та інші музейні експонати.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Але в березні минулого року разом з колегами з Національного інституту стандартів і технологій відчув сильне бажання внести свій внесок у боротьбу з COVID-19. Вони використовували електронний мікроскоп, за допомогою якого досліджували десятки матеріалів, включаючи наволочки, кавові фільтри, маски N95 і хірургічний маски.
Згодом вчені виявили, що респіраторні маски N95 найбільш ефективні для захисту від аерозолів. А ось синтетичні тканини - шифон або віскоза - не затримують таку кількість частинок.
"Оскільки бавовна любить воду, вона розбухає у вологому середовищі, і через це частинкам стає важче проникати через маску. З іншого боку, маски з поліестеру і нейлону "відштовхують воду від дихання, тому додаткових переваг немає", - додав Вічензі.
Він планує продовжувати уважно спостерігати за масками для обличчя і сподівається, що це допоможе людям вирішити, як краще захистити себе під час пандемії.
Нагадаємо, лікар заробляв на безтурботних туристах, підробляючи тести на COVID-19: 80 євро за негативний результат
Як повідомляв "Знай.ua", дефіциту більше не буде. "Запоріжсталь" почала безкоштовні поставки кисню до лікарень
Знай.ua писав, Володимир Зеленський влаштує в Україні рай для іноземців: "Майже 150 мільйонів доларів"