Відомо, що людина сучасного виду заселила Євразію більше 40 тисяч років тому, після того, як покинула Африку. Ці люди несли в собі близько двох-трьох відсотків неандертальських генів, з якими змішувалися між 50 і 60 тисячами років тому, що, ймовірно, відбувалося на Близькому Сході.
В результаті все неафриканське людство несе в собі два-три відсотки генів неандертальців. Але з часом сегменти цієї стародавньої ДНК стають коротшими, що, до речі, дозволяє вченим визначати вік антропологічних знахідок.
Про це стало відомо завдяки роботі німецьких вчених, які опублікували свою роботу в журналі Nature Ecology & Evolution.
Генетичний склад перших сапієнсів, які заселили Європу понад 40 тисяч років тому, при цьому залишається маловивченим через брак зразків. Вчені з Інституту історії Людини Макса Планка (Німеччина), Пізанського (Італія) і Оксфордського університетів (Великобританія), а також Карлового університету (Чехія) проаналізували геном черепа жінки, знайденої в містечку Злата Кун в Чехії.
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Штрафи ТЦК заженуть в боргову яму: які порушення коштують найбільше
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
В результаті їм вдалося отримати, ймовірно, найстаріший реконструйований геном сучасної людини. Ця жінка - представник тієї популяції сапієнсів, які існували до поділу предків європейців і азіатів. Про цих людей відомо дуже мало. Вік черепа - близько 45 тисяч років, і його було виявлено ще в 1950-х, після чого зберігався в Національному музеї в Празі.
Як показав аналіз, сегменти неандертальської ДНК у жінки зі Злати Кун набагато довші. Причому не тільки в порівнянні з сучасними людьми, а й з усть-ішимською людиною, що жила близько 45 тисяч років тому в Сибіру. Він вважається найдавнішим представником сапієнсів за межами Африканського континенту, хоча, можливо, жінка зі Злати Кун на кілька сотень років старша за нього.
В результаті секвенування геному з'ясувалося, що вона жила приблизно на дві тисячі років пізніше змішання людей сучасного виду з неандертальцями. І її реконструйований геном на сьогодні, схоже, найдавніший відтворений геном Homo sapiens з Європи.
Раніше повідомляли, у мережі показали унікальний скарб Франківщини: вона повністю з солі.
Як повідомляв Знай.uа, серед колиски гігантських хмарочосів археологи натрапили на сліди "найдавніших": у цих артефактах сотні загадок.
Знай.uа писав, найбільшу перлину в світі десять років зберігали під ліжком: знахідка за $100 мільйонів.