Україна стала першою країною у світі, де електронні паспорти стали юридичними аналогами паперових та пластикових документів.
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров з цієї нагоди дав інтерв'ю для американського аналітичного центру Аtlanticcouncil і розповів про шлях Мінцифри до прийняття закону та безпеку цифрових паспортів.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці "Дія — Державні послуги онлайн" у соцмережі Інстаграм.
"Світовий феномен 🚀 Ми — перша країна у світі, де електронні паспорти стали юридичними аналогами паперових та пластикових документів! @michael.fedorov для американського аналітичного центру @atlanticcouncil розповів про 👇 Шлях Мінцифри до прийняття закону, безпеку цифрових паспортів, світовий досвід, який вивчали. Якщо відчуття гордості розриває вас на дрібні частинки, як і нас, то ставте ❤️ в коментарях!", - йдеться у повідомленні.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Зокрема, Михайло Федоров розповів, що ця остання цифрова інновація створить нові рівні зручності для українських громадян, які тепер можуть використовувати свої електронні паспорти на все, крім міжнародних подорожей.
А отримавши той самий статус, що й паперові паспорти, електронні прискорять ширші зрушення в українському суспільстві у напрямку до цифровізації.
"Як і на всіх етапах оцифрування, безпека має першорядне значення. Українська програма Дія, яка служить основою для зусиль щодо оцифрування в країні, містить лише інформацію, яка вже існує в державних реєстрах і не збирає особисті дані.Варто підкреслити, що цифрові документи багато в чому набагато краще захищені, ніж паперова документація, яку ви зазвичай носите в сумочці чи кишені.", - пояснив він.
Михайло Федоров додав, що у відомстві добре усвідомлюють, що жодна система не є непроникною, саме тому у Міністерстві цифрової трансформації присвячують 80% часу та ресурсів тестуванню та покращенню безпеки програми.
Нагадаємо, в Україні пандемія посилила жорстокість поліції і домашнє насильство на 61%. Згідно з даними Amnesty International пандемія коронавірусу погіршила ситуацію з правами людини в Україні
Як повідомляв портал "Знай.ua", українці отримали нові послуги з ФОП на порталі Дія: всього 10-15 хвилин на заяву. Українці успішно отримали 300 000 послуг з ФОП
Також "Знай.ua" писав, українські міста отримають єдині е-квитки на громадський транспорт: як це працюватиме. Презентовано е-квиток єдиного муніципального транспортного процесингу для українських міст