У суботу, 10 квітня, у православних християн великий пам'ятний день, який називається - Батьківська субота. Вона називається так тому, що поминають в цей день не тільки померлих батьків, а й взагалі всіх, хто пішов у інший світ православних – друзів, знайомих, колег.
Пропонуємо нашим читачам дізнатися детально про всі прикмети і заборони.
У батьківську суботу прийнято відвідувати могили померлих родичів і бувати в храмах, щоб поставити поминальні свічки і помолитися про душі померлих. У Вселенську суботу пом'янути потрібно й інших померлих знайомих, які були Вам близькі.
Що можна зробити в цей день
На згадку про померлу людину можна влаштувати поминальний обід. Однак ставити на стіл алкоголь не можна, як і залишати на могилі тютюн або спиртне, навіть якщо небіжчик "поважав" ці речі.
Згадуючи про покійних, їх не можна критикувати, засуджувати або в чомусь дорікати, згадувати минулі образи. Як то кажуть, про небіжчиків слід говорити добре, або мовчати.
Що не можна робити
Не можна в батьківську суботу проводити галасливі розважальні заходи, з'ясовувати стосунки і лаятися. Краще відкладіть домашню роботу на потім, щоб був час зробити те, що необхідно в цей день і вшанувати пам'ять померлих.
Церква нагадує, що на дворі Великий піст, тому 10 квітня не допускається жодних пишних застіль. Звичайно, заборонено вживати в їжу будь-які продукти тваринного походження, а також алкоголь.
Зазначимо, що наступного разу батьківська субота пройде 11 травня, вже після того, як піст завершиться.
Всього за православним календарем кілька батьківських субот в 2021 році:
6 березня була Вселенська м'ясопусна батьківська субота. Щорічно її відзначають в останню суботу перед Великим Постом.
27 березня, 3 квітня, 10 квітня - Батьківські суботи під час Великого посту.
11 травня - Радониця, відзначається на 9-й день після Великодня. Вважається найвідомішим поминальним днем. Рідних поминають великодньою трапезою, відвідують кладовища.
19 червня - Троїцька Вселенська батьківська субота, відзначається напередодні Святої Трійці.
6 листопада - Дмитрівська батьківська субота - на честь мученика Дмитра Солунського, остання в році.
Раніше повідомляли, кияни ризикують зустріти Великдень на локдауні.
Як повідомляв Знай.uа, управсправами УПЦ розповів, як православні святкуватимуть Великдень в умовах локдауну.