Єврокомісія запропонувала державам-членам ЄС послабити існуючі обмеження на в'їзд до ЄС для поїздок несуттєвого характеру, насамперед йдеться про туризм, беручи до уваги прогрес у кампаніях вакцинації та розвиток епідеміологічної ситуації у всьому світі.
Про це йдеться в прес-релізі комісії, оприлюдненому 3 травня.
"Комісія пропонує дозволити в'їзд в ЄС з несуттєвих причин не тільки для всіх осіб, які прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але і для всіх людей, які отримали останню дозу вакцини, дозволеної в ЄС", - йдеться в повідомленні Європейської комісії.
Дозвіл може бути поширений також на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях.
Держави-члени можуть дозволити в'їзд до ЄС тим людям, які отримали, принаймні, за 14 днів до прибуття, рекомендовану дозу вакцини, яка була затверджена регулятором ЄС.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Діти, виключені з процесу вакцинації, повинні мати можливість подорожувати зі своїми вакцинованими батьками, якщо у них буде негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не раніше ніж за 72 години до місця прибуття.
Крім того, вирішили в ЄС, якщо держави-члени вирішують відмовитися від вимог надавати на в'їзді негативний ПЛР-тест і / або проходити карантин для вакцинованих на своїй території, вони також повинні відмовитися від таких вимог щодо вакцинованих мандрівників і з-за меж ЄС.
"Цьому слід сприяти, як тільки цифровий зелений сертифікат запрацює, відповідно до правил, запропонованих комісією 17 березня. Зокрема, мандрівники повинні мати можливість підтвердити свій статус вакцинації цифровим зеленим сертифікатом, виданим органами держав-членів на індивідуальній основі, або іншим сертифікатом, визнаним рівноцінним на підставі рішення Комісії про адекватність. Поки цифровий зелений сертифікат не запрацює, держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати від країн, що не входять до ЄС, на основі національного законодавства, беручи до уваги можливість перевірки справжності, дійсності та цілісності сертифіката і включає всі відповідні дані", – зазначено в прес-релізі.
Раніше ми повідомляли, фізрозчин замість Pfizer отримали 140 осіб: помилку визнали в центрі вакцинації.
Як повідомляв "Знай.uа", Covid-паспорти та обмеження для нещеплених – нардепи розповіли чого чекати українцям.
Також "Знай.uа" писав, що противник вакцинації Микита Михалков зробив щеплення від Covid-19.