Нові еко-вимоги
Сьогоднішнє пленарне засідання Верховної Ради, що розпочалося о 10.00 31 травня, видалося екологічно плідним. Парламентарі затвердили новий Закон України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". А розміри штрафів, які накладатимуть на "еко-порушників", сягають досить суттєвих сум: від 1, 7 до 34 тис грн. Про вимоги щойно прийнятого закону та передбачені ним покарання дізнавалися Знай.ua.
Що заборонено та коли почне діяти?
Проект Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України № 2051-1 парламентарі розглянули одним з перших в порядку денному.
Голос "За" прийняття законопроекту в цілому віддали 297 народних депутатів.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Закон передбачає заборону розповсюдження пластикових та оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року.
А розповсюдження пластикових пакетів має здійснюватися виключно на платній основі. Причому, роздрібна вартість тепер регулюватиметься на рівні Уряду – як зазначено в положеннях документу, ціна не може бути нижчою за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Штрафи – від 1700 до 34 000
Для "еко-порушників" передбачені досить суттєві штрафи.
За порушення вимог Закону України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" накладається штраф у розмірі від 1,7 тис до 34 тис грн.
Найбільші штрафи – від 8, 5 до 34 тис грн – передбачені за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
1) надтонких пластикових пакетів;
2) тонких пластикових пакетів;
3) оксорозкладних пластикових пакетів.
Вимоги цієї статті не поширюються на:
1) біорозкладні пластикові пакети;
2) надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів.
Штраф сплачується відповідним суб'єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо штраф не сплачено у строк, примусове виконання постанови про накладення штрафу здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Постанову у справі про правопорушення може бути оскаржена в судовому порядку.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, в Раді ініціювали штрафи за "липові" дипломні студентів та дисертації: покарання – 25 тис грн.