Українські захисники, які на Донбасі тримають у безпеці мирне життя всієї країни, з бригади "Холодний Яр", розповіли про свої улюблені машини. Цього разу бійці розповіли історію про "бандеромобіль" і перероблений КамАЗ донецьких сепаратистів.
Про це стало відомо завдяки новій публікації бригади "Холодний Яр" в мережі Facebook.
"Народний оборонпром. Героїчна історія бандеромобілей та інших шушпанцерів в боях за Донбас. Після драматичних боїв за Іловайськ у 2014 році до рук бойовиків потрапило щось: чи то машина з постапокаліптичних фантазій "Шаленого Макса", чи то іржавий Tesla CyberTruck.
На відео сепаратистів зберігся захоплений КамАЗ добровольчого спецбатальйону міліції "Дніпро-1", наглухо захований під незграбним панциром із зварених металевих листів.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
У мережі саморобний броньовик в стилі кіберпанк прозвали "Гранд-джихад". Він став одним із безлічі подібних авто, які дивували своїм виглядом і нестандартним підходом до інженерії.
Поява такого транспорту в перший рік війни говорила про жалюгідний на той момент стан української армії. Але головний висновок із цієї історії все ж інший.
– Можна пишатися нашим народом, – каже підполковник, військовий журналіст Сергій Камінський. – У світі ще не було настільки масштабного волонтерського руху, прагнення захистити своїх бійців. Настільки різноманітної техніки, яку переробляли для фронту, я ніде не бачив.
Навесні 2021 року Камінський випустив енциклопедію "Народні панцерники", в якій зібрав детальну інформацію про 75 бронемобілів, зроблених аматорськими конструкторськими бюро.
Незвичайні авто і сучасні тачанки українських військових ворог називав "бандеромобілямі", "вундервафлямі" (жартівливе від нім. Wunderwaffe – диво-зброя), "шушпанцерами".
Наші добровольці з властивим їм гумором і самоіронією теж вживали подібні слова. І давали своїм броньовикам цілком конкретні клички-позивні: "Крокодил", "Анаконда", "Верблюд", "Пряник", "Балу", "Варяг", "Ангеліна", "Ліля".
Разом із Сергієм Камінським, волонтерами та бійцями, які пройшли Донбас, Українська правда згадує яскраву історію українських панцерників.", - пишуть захисники України.
Раніше повідомляли, журналісту Віктору Гурняку, який загинув на Донбасі, рятуючи побратимів могло б виповнитися 34: "Живий поки в серцях".
Як повідомляв Знай.uа, бравий красень покинув будинок заради боротьби за Україну на передовій: "Ковбасимо ворога".
Знай.uа писав, прошитий снарядами наскрізь: герої розповіли про прапор України, який став легендою у всьому світі.