Якщо батьки вчасно не сплачують аліменти на дитину, то мають бути готові до різного роду обмежень. При цьому за наявності боргу, який перевищує суму виплат за рік, на боржника можна накласти штраф у розмірі 20 % суми заборгованості.
Якщо ж заборгованість становить 2 роки - накладається штраф у розмірі 30 % від такої суми. А для заборгованостей в 3 роки та більше застосовується штраф у розмірі 50% від суми несплачених платежів. Усі ці кошти перераховуються на користь дитини, повідомили у "Міністерстві юстиції України".
Також зазначаємо, що у разі прострочення сплати аліментів стягувач також має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день протермінування від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення, але не більше 100% заборгованості.
Куди подавати позов?
Позови до боржника пред'являються в суд за місцем його проживання або перебування. Також можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Скільки коштує позов?
Позивачі у справах про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору.
Раніше повідомляли, кому можуть відмовити в субсидії і як вона нараховується: у Мінсоцполітики відповіли на популярні запитання.
Як повідомляв Знай.uа, сезон заробітчан: скільки платять за збір ягід в Україні та Польщі.
Знай.uа писав, допомога на витрати і виплати по лікуванню: українці вимагають додаткові пільги для людей з обмеженими можливостями.
Популярні новини зараз
Показати ще