Не секрет, що стовбури молодих дерев чисті, а кора дорослих іноді покривається лишайниками. Що ж це таке і чи потрібно їх позбавлятися? Цього разу ми разом розберемося, як потрібно чинити, якщо ви бачите на своїх деревах зеленуваті грибочки.
Лишайники за сучасною класифікацією входять в царство грибів. Лишайники надзвичайно поширені і різноманітні організми. Навіть на одному стовбурі дерева їх може оселитися близько десятка різних видів.
Найлегше їх помітити в саду у вологу погоду - на корі вони стають яскравіше і помітніше. Про це нагадує один з Telegram-каналів з порадами для дачників і городників.
Слід розуміти, що лишайники – це не цвіль, хоч і відносяться до грибного царства, але живуть багато в чому як рослини, так як існують завдяки фотосинтезу. Не маючи коренів, вологу лишайники вбирають своєю поверхнею, а необхідні мінеральні речовини отримують разом з пилом і з дощовою водою. Живуть лишайники довго - від декількох десятиліть до декількох сотень років.
Пенсіонерам запровадять доплати: вистачить на кілька буханок хліба
ТЦК більше не мобілізують: ще дві категорії отримають бронювання
Клієнтам буде непереливки: ПриватБанк змінює умови кредитних карток – платити доведеться більше
По 10 800 грн пенсіонерам, сім'ям з дітьми та особам з інвалідністю: як отримати допомогу
Питання про те, чи потрібно позбавлятися лишайників? Відповідь експертів - обов'язково!
Лишайники висмоктують з кори сік, що сильно пригнічує дерево і може стати причиною загибелі кори. Позбутися лишайників дуже просто. Робити це можна тільки в період спокою, тобто наприкінці жовтня - листопаду або в березні.
Зробіть 7-10% розчин залізного купоросу (1-1.5 ч. ложки на 100 мл води) і обприскайте лишайники або нанесіть розчин плоским пензлем. Через кілька днів лишайники самі відпадуть від стовбурів.
Раніше повідомляли, як врятувати полуницю від гнилі і паразитів без отрут: прості та ефективні поради дачникам.
Як повідомляв Знай.uа, цей розчин врятує вашу полуницю від гнилі і паразитів: боротьба без отрути.
Знай.uа писав, унікальний розчин від шкідників на городі: врятує капусту, щавель, редис та інші овочі.