У Міністерстві юстиції України розповіли про те, як укласти та внести зміни до договору оренди землі. Потрібно знати кожному.
Про це розповіли на офіційному акаунті міністерства в соціальній мережі Facebook, поділившись потрібними порадами з українцями.
Дуже часто власники земельних паїв підписують шаблонні договори оренди землі, при цьому, абсолютно не знаючи про юридичні нюанси. Потім це виливається в купу проблем.
Договір оренди землі, як відомо-договір , за яким орендодавець зобов'язаний передати ділянку землі у володіння на використання на невизначений термін. Звичайно ж, за гроші.
Складається він в письмовій формі і за бажанням, він може бути завірений у нотаріуса. У Міністерстві юстиції України розповіли про те, на що потрібно звернути увагу при складанні договору землі.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Істотними умовами договору оренди землі є:
- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- дата укладення та термін дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення та перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.
Якщо в договорі немає хоча б одного з перерахованих вище пунктів, в майбутньому будь-який суд може його визнати незакінченим.
Термін дії договору оренди не може перевищувати 50 років, а Оренда землі сільськогосподарського призначення не може бути менше семи років.
Можна і внести ряд змін в умови договору, при цьому потрібно прийти до спільної згоди. Якщо одна зі сторін буде все ж проти, тоді можна звернутися до суду.
Такі зміни до договору оренди набирає чинності з моменту їх державної реєстрації в державному реєстрі прав на нерухоме майно, а якщо договір змінюється в судовому порядку, то з дня набрання рішенням суду про зміну договору в законну силу, якщо в цьому рішенні не встановлено інший строк, з подальшою державною реєстрацією.
Раніше повідомляли, у Раді прийняли новий законопроект, як зміниться життя майбутніх пенсіонерів.
Як повідомляв Знай.ua, українцям пояснили, як підтвердити трудовий стаж - " навіть якщо вже не існує…".
Знай.ua писав, бонус за роботу після 60-ти: українцям пояснили, хто може оформити додатковий пенсійний стаж.