В Україні суттєво зростають тарифи на тепло і гарячу воду. Аби вони менше шокували користувачів, столична влада ввела в квитанції авансовий платіж. Скільки платитимуть українці – дізнавалися журналісти новин «Спецкор» на каналі 2+2.
Переглянути сюжет можна за посиланням.
Теплокомуненерго по черзі озвучують тарифи на опалення та гарячу воду. У столиці ціни на ці послуги мають зрости до 40%. Аби майбутні цифри у платіжках не так лякали мешканців, у Києві пропонують за опалення платити наперед. Киянам цього тижня стали видавати квитанції з новим рядочком «рекомендовано авансовим платежем». Для кожної квартири взяли третину від тих грошей, що людина платила минулої зими.
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
«За своїм бажанням мешканець може сплачувати більше, якщо у нього є така можливість. Ця сума нікуди не подінеться, вона буде зафіксована на особовому рахунку», – коментує директор СП «Енергозбут» КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Костянтин Лопатін.
Цими грошима можна буде розрахуватися з початку опалювального сезону. А ціни обіцяють бути високими, адже вартість опалення не переглядали вже кілька років.
За словами Лопатіна, розмір тарифу на тепло у Києві буде варіюватися від 2150 до 2300 грн за гігакалорію. За воду – від 110 до майже 130 грн за м³.
Теплоносії подорожчають у всіх областях України: у Полтаві – на 36%, в Тернополі – на 70%, в Одесі – на 56%. У Чернівцях за нові тарифи вже проголосували, вартість тепла зросла на 70%. Для окремих будинків, де є своя котельня, яка дорога в експлуатації, вартість гігакалорія сягне майже 4,5 тисяч гривень.
Комунальні експерти кажуть, що цьогорічне зростання тарифів не останнє. Українцям радять менше споживати, а отже, менше платити. У Чернівцях, наприклад, є державні програми енергоефективності, і якщо у будинку встановити індивідуальний тепловий пункт, утеплити труби та стіни, споживання електроносіїв можна скоротити ледь не вдвічі.
У столиці є окрема програма співфінансування, за якою теж можна модернізувати будинок. Але для цього мешканцям треба об’єднатися.