Україна готується до переходу на зимовий час. Однак чи є економічний сенс у цій дії, яка щороку завдає дискомфорт безлічі людей? Про це розповіли на сайті «Заборона».
Як відомо, цього року Україна переходитиме на зимовий час у неділю, 31 жовтня (з 30 на 31 Жовтня). Щорічно робляться спроби скасувати переведення стрілок, але депутати Верховної Ради раз у раз провалюють голосування за подібні законопроекти.
Прихильники сезонного переведення годинників стверджують, що це робиться з економічних причин – однак економія на електроенергії насправді становить всього 0,2-2%.
Разом з тим, "сезонний часовий стрибок" негативно позначається на біологічних ритмах і загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Автор законопроекту "Про обчислення часу в Україні" народний депутат від "Слуги народу" Руслан Стефанчук впевнений, що нардепам варто повернутися до обговорення питання про скасування переходу на літній час. Він вважає, що Україні варто залишитися в зимовому часі.
В Євросоюзі країни одна за одною відмовляються від переведення годинників. З цього року повинні повністю скасувати практику зимового і літнього часу в усьому ЄС.
Добре чи погано?
У 2020 році міжнародній групі дослідників вдалося з'ясувати, як впливає на здоров'я переведення часу, проаналізувавши самопочуття понад 150 млн жителів США і Швеції.
З'ясувалося, що найгірше доводиться тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань, різноманітних травм, психічних розладів і людям з ослабленим імунітетом.
У перші три дні після переходу на літній час збільшується кількість інфарктів на 15%.
Як перейти без шкоди для організму
Адаптація до Нового часу займає до 1,5 місяців. Тому краще заздалегідь підготує себе до майбутнього "стрибка":
- Раніше лягати спати.
- Дотримуватися режиму дня.
- За пару днів до переходу відмовитися від кави та алкогольних напоїв.
- Не користуватися гаджетами перед сном.
- Постаратися не перевтомлюватися.
- Пити побільше трав'яних чаїв, їсти овочі і фрукти.
Нагадаємо, Рада вирішить, скільки спати українцям в зимовий час. Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук у понеділок, 18 жовтня під час брифінгу в парламенті. Народні депутати найближчим часом можуть повернутися до обговорення цього питання.
Як повідомляв " Знай.ua", 4 тисячі гривень проти 28 на тих же умовах: скільки платять українцям у Польщі
Знай.ua писав, перехід на зимовий час 2021: українцям розповіли, як робити "що в кайф" і пережити зміну сезону