У вівторок, 9 листопада, українці відзначають День української писемності та мови. З цієї нагоди Православна Церква України взяла на себе відповідальність розповісти про "правильну" мову для молитви. Наші читачі тепер можуть дізнатися багато нового, якщо, звичайно, довіряють представникам духовенства.
Про це стало відомо завдяки новій публікації "Православної Церкви України" в мережі Facebook.
"Таке питання звучить дещо дивно, адже ми не запитуємо: якою мовою нам краще говорити з мамою, татом, дітьми, ріднею? Тож, безсумнівно, до нашого Небесного Отця варто підносити молитви рідною мовою! Тою, що лине від серця, з душі, яка є зрозумілою і легкою, яка живе в нас і передає нам знання про нашу віру, про нашу історію, традиції, про те, хто ми є.
Не варто слухати тих, хто переконує, що існують якісь "правильні" чи "канонічні" мови для звершення богослужінь або для богопізнання, богоспілкування. Бог однаково чує молитви вірних, якою мовою вони б не звучали. А щира і вдумлива молитва справді можлива тою мовою, яка для людини є рідною.
З перших слів книги Буття дізнаємося про те, що Господь у Раю розмовляв зі створеними Ним людьми, а вони з Ним, безпосередньо (Бут. 1: 28 – 29; 3: 8 – 12 та ін.). Тобто, з моменту сотворення світу не існувало ніяких мовних перешкод, не було передбачено наявності якогось посередника або перекладача між людиною та її Творцем. Навіть після гріхопадіння, а також після розділення і розселення народів Господь, як люблячий Отець Свого творіння, не припиняв спілкування і розмовляв з обраними Ним людьми, а вони мали можливість розмовляти з Ним своєю рідною мовою.", - повідомляється в публікації.
Як повідомляв Знай.uа, на Покрову під храмом побилися прихильники УПЦ і ПЦУ: хто і чому почав бійку.