Для всіх наших читачів, які з нетерпінням чекають на сильні молитви у нових публікаціях й вірять в силу Всевишнього, з'явилися важливі новини. Цього разу ми разом дізнаємося, що таке Різдвяний (Пилипів) піст. У православних християн він починається 28 листопада і триватиме рівно 40 днів до Різдва, 6 січня.
Друга назва посту виникла тому, що змова перед його початком припадає на день пам'яті святого Пилипа. Про це стало відомо завдяки календарю православних свят.
Пропонуємо нашим читачам всі найважливіші і цікаві факти про Різдвяний піст.
Різдвяний піст встановили ще за часів раннього християнства. Згадки про нього починаються з IV століття. Спочатку піст тривав сім днів, проте в 1166 році за рішенням Патріарха Константинопольської Православної церкви Луки Хрисоверга він став сорокаденним.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
У православних церквах він є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року і служить 40-денним приготуванням до святкування Різдва Христового.
Головні традиції
Віруючі, які хочуть стати на шлях обмежень в цей період, повинні розуміти сенс Різдвяного посту. Він полягає в тому, щоб отримати певний духовний досвід. У цей період прийнято відмовлятися від шкідливих звичок, сексу і веселощів, оскільки це час зосередженості і старанних молитов.
Істинний піст пов'язаний з молитвами, покаянням, прощенням образ, відмовою від злих намірів і утриманням від спокус. Головним завданням Різдвяного посту є духовне очищення. В цей час не варто не сваритися з рідними і близькими, а також захистити себе від гріховних думок і пристрастей. Вважається, що провести Різдвяний піст в молитві набагато важливіше, ніж просто відмовлятися від їжі.
Тим, хто хоче дотримуватися Різдвяний піст згідно з церковними вченнями потрібно знати про такі правила:
- За кілька днів до початку посту можна покаятися і отримати у батюшки благословення.
- Не можна допускати в душі злоби, заздрості, зневіри. Якщо з'являються сумніви в тому, що вийде витримати піст до кінця, потрібно прийти до церкви за порадою.
- У цей період потрібно уникати розважальних заходів, свят і застіль. Це важливо, як з духовної точки зору так і з практичної. Застілля не спокушатимуть вас різноманіттям страв.
- Слід утримуватися від сексу. Замість цього потрібно якомога частіше відвідувати церкву.
У цей період корисно вживати рослинне масло. Не варто обмежуватися тільки маслом соняшнику. Можна також вживати оливкове, кукурудзяне, лляне, соєве, гірчичне, кунжутне, горіхове, гарбузове та інші.
Ваш раціон прекрасно урізноманітнюють Риба і морепродукти. Краще вибирати нежирні сорти з білим філе: минтай, тріска, мойва, кальмари. З риби можна готувати парові котлети, запікати її в духовці і в'ялити. На основі рибних консервів можна готувати різні супи.
Крім того, овочеві салати з тунцем, а також морська капуста відмінно підійдуть для пісної вечері. Після припинення посту не можна відразу "налягати" на все розмаїття їжі. Особливу обережність слід дотримуватися з жирними продуктами.
Раніше повідомляли, в Україні подорожчав найважливіший продукт для борщу: на 30 гривень не купиш і півкіло.
Як повідомляв Знай.uа, знижки на "Чорну п'ятницю" - правда чи міф: експерти розкрили секрети гігантських розпродажів.
Знай.uа писав, на українців чекають довгі вихідні в грудні, на Новий рік і Різдво-коли і скільки будемо відпочивати.