Про це він сказав в ефірі програми "Що далі" з Вікторією Панченко на каналі "Знай 24".

“Є так звані інтегральні показники – це дитяча смертність і материнська смертність. Вони є інтегральними для всіх країн світу. За цими показниками визначається не тільки якість і доступність медичної допомоги, а також робиться оцінка економічно-політичної складової життя країн. За ними судиться, наскільки країна є розвинутою і потрапляє в цивілізацію”, - сказав Анатолій Якименко.

Він зазначив, що якщо материнська або дитяча смертність є високими, то це означає, що країна нецивілізована.

“Це призводить до дуже серйозних перекосів. Яскравим прикладом є Білорусь, яка має низькі європейські показники материнської і дитячої смертності, але ми знаємо, що у них дикунське ставлення до політичних опонентів, є політв’язні, б’ють людей на вулицях. Але за цими показниками інтегральними Білорусь виглядає презентабельно, як цивілізована країна”, - додав Якименко.

За його словами, материнською вважається смертність при вагітності та пологах, а також впродовж 42 днів після народження дитини. Дитячою ж вважається смертність протягом 28 днів після народження.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Анатолій Якименко розповів, чи може платна медицина підняти рівень якості медичних послуг.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що Юрій Подорожній нагадав про усю серйозність пандемій через призму історичного досвіду.