Українські телеглядачі знають, що вже стартував черговий сезон шоу "Голос країни", який відбудеться під гаслом "так звучить твоя країна". Серед конкурсантів-кавалер ордена" За мужність", учасник оборони Донецького аеропорту, 29-річний десантник Ярослав Гавянець.
Про цю історію пише військовий кореспондент Андрій Задубінний для порталу ArmyInform.
Ярослав народився в Тернопільській області, зараз з дружиною Галиною і доньками Софійкою і Саломеєю живе в Чорткові. Все дитинство юнака манила сцена, під час навчання в школі він брав участь у художній самодіяльності, грав в аматорському театрі. Після закінчення школи він вступив до Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Однак відрахувався після першого курсу.
"Однозначно не можу назвати причину, чому так сталося. Там був цілий букет. І юнацький максималізм, і нещасна любов. До того ж це був час, коли вся українська культура мала певний проросійський вектор напрямку. Я, який не говорив і не збирався говорити по-російськи, не уявляв тут свого місця. Грати в якомусь провінційному театрі за мізерну зарплату? Така перспектива...", - пояснює своє рішення Ярослав.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Ярослав звільнився зі строкової служби в кінці листопада 2013 року і через тиждень вже стояв разом з іншими учасниками Революції Гідності на Майдані Незалежності в Києві. А потім почалася російсько-українська війна.
"Я майже відразу пішов у військкомат, проте отримав відповідь:»чекайте". Але був постійно "на зв'язку" зі своїми хлопцями, які в той час воювали під Слов'янськом, а потім в районі Луганського аеропорту. Коли ж 17 липня 2014 року загинув мій друг Андрій Костирка, з яким ми разом служили, я вдруге прийшов у військкомат і домігся свого. Мене призвали в мою рідну вісімдесятку", - розповідає Ярослав.
Кілька місяців полігонних навчань і в листопаді 2014 Ярослав з товаришами відбуває в район проведення АТО. Вже 21 грудня його підрозділ увійшов до селища Піски, де прикривали мінометну батарею.
13 січня 2015 року, коли ситуація з обороною Донецького аеропорту вже стала майже критичною, його разом з 20 добровольцями відібрали в загін, який повинен був посилити захисників ДАПу. Так, в ніч на 14 Січня Ярослав Гавянець потрапив у саме пекло.
Потім пішли місяці реабілітації і знову служба в Збройних Силах, правда, у військкоматі. Паралельно Ярослав вступив на юридичний факультет Чернівецького національного університету ім. Федьковича.
Сьогодні він навчається на кафедрі військової підготовки Національного університету оборони імені Івана Черняховського. Поставив собі за мету отримати офіцерське звання.
Ярослав вирішив спробувати свої сили в "Голосі країни". Направив на шоу кілька аматорських відеороликів з власним співом, які не залишили байдужими організаторів. Згодом отримав запрошення на кастинг, а потім і на "Вибір наосліп", де він співав пісню українського рок-гурту "СКАЙ" - "Тебе це може вбити".
"Знаєте, я думав, що після всього, що мені довелося пережити, я вже не зможу турбуватися. Як би не так! Здається, такого хвилювання, як перед виступом, я ніколи не відчував. І коли Оля Полякова повернулася до мене на останніх секундах пісні, я не міг вимовити ні слова", – ділиться враженнями Ярослав.
Звичайно, Ярослав налаштований перемогти, хоча розуміє, що це буде досить не просто. Однак, як він зізнався, головне для нього – можливість виступити на великій сцені і отримати неоціненний досвід.
"А ще я хочу, щоб мною пишалися мої дочки. І зроблю все можливе, щоб вони жили в мирній країні, де війна залишиться в минулому, а люди будуть жити за законами цивілізації, а не за поняттями", – заявив Ярослав.
Раніше повідомляли, у Маріуполі вшанували пам'ять загиблих жителів, ні в чому не винні: історії тих, кому вдалося вижити.
Як повідомляв Знай.uа, військовий облік українок: у Міноборони скоротять список професій, кому пощастить.
Знай.uа писав, зворушливе привітання захисників з передової дійшло до Нью-Йорка і Сирії: "герої навіки!".