Телеведуча Маша Єфросиніна є одною з тих, хто опікується укранськими жінками. Вона допомагає пережити насильство в родині, а тепер стала феєю і в іншому ракурсі.
У червні 2022 року "Фонд Маша" запустив проєкт "Незламна мама". Це унікальна програма реабілітації жінок і дітей, що постраждали від війни, спеціально розроблена професіоналами в галузі психотерапії та посттравматичних синдромів
Три тижні учасники першого заїзду "Незламної мами" проходили реабілітацію у Карпатах. Попереду в них ще три місяці психологічної підтримки і кураторства, яке включає в себе навіть допомогу в пошуках роботи. І це – лише початок великого флагманського проєкту "Незламна" від "Фонду Маша", головна мета якого – відродження та підтримка українок.
"Зараз уся країна думає про одне – про перемогу. Інакше бути не може. Але ми намагаємося думати ще й про те, що буде після перемоги, – каже засновниця Фонду Маша Єфросиніна. – А після перемоги, або навіть протягом кількох найближчих місяців війни ми зіткнемося з великою проблемою – психологічною та фізичною травмою жінок. Вже зараз сотні тисяч українок постраждали від війни. «Фонд Маша» бере під крило найбільш травмованих жінок. Ми допомагаємо їм відновитись, повернутися до життя, щоб потім вони повернули до життя Україну."
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
У липні до реабілітаційного табору проєкту "Незламна мама" заїхала вже друга зміна жінок та дітей. Їх програма розписана погодинно на кожен день. На них чекають групові та індивідуальні заняття з психотерапевтами, арт-терапія, тілесна терапія. Перша зміна показала: програма працює, а психологічний та фізичний стан його учасниць покращується. У планах "Фонду Маша" – лише нарощувати оберти. Попереду – нові групи та розширення проєкту.
Кожного дня до "Фонду Маша" надходять сотні анкет від жінок, які потребують допомоги. Майже 60% жінок перебували в окупації, решта пережили блокаду чи знаходилися в жахливих умовах у гарячих точках України. 25% були свідками насильства. Половині з усіх жінок, що подаються на проєкт, немає куди повертатися - у них пошкоджено чи повністю зруйноване житло. Є дівчата, які стали жертвами військових злочинів, фізичного і сексуального насильства, катування, каліцтва, які зазнали страшенної травми. Жінки та діти, які втратили членів своїх родин, діти, які стали свідками вбивств, катувань. Діти з психологічними розладами, викликаними війною.
Історії цих жінок, сімей – це великий біль. Вони пережили смерть близьких, голод, страх за життя дітей. Але, незважаючи на це, їм вистачає сил підняти голову і продовжити жити і боротися.
Якщо ви або ваші знайомі відчувають потребу в проходженні програми "Незламна мама", будь ласка, заповнюйте анкету.
Нагадаємо, що Маша Єфросиніна все ж таки перейшла на українську мову без Олі Полякової і відчитала українців: "Пересруться до перемоги".
Раніше ми повідомляли, що донька Маші Єфросініної закотила істерику через укриття, а син безпробудно заснув.