З 1 листопада 2025 року у Польщі змінюється порядок прийому українських біженців у центри колективного розміщення (OZZ). Відтепер державну підтримку в таких притулках зможуть отримати лише представники захищених соціальних груп — літні люди, вагітні жінки, особи з інвалідністю та інші, хто не в змозі самостійно подбати про житло.

Про це повідомив речник польського уряду Адам Шлапка після засідання Ради міністрів, де було затверджено відповідний проєкт закону.

«Міністерство внутрішніх справ та адміністрації вважає, що зараз той момент, коли цей вид підтримки може бути припинений», — заявив Шлапка.

Українські біженці в Польщі

На сьогодні понад половина мешканців центрів уже доплачують за своє проживання та харчування. Як пояснила речниця мазовецького воєводи Йоанна Баханек, перші 120 днів після в’їзду в країну біженці мають право на повністю безкоштовне перебування в центрі. Після цього періоду починає діяти механізм фінансової співучасті.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень

Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти

Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити

Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження

Показати ще

Для приблизно 6000 українців, які не входять до категорії вразливих, готується програма підтримки під назвою «Разом до незалежності». Вона передбачає:

  • часткову компенсацію оренди житла;

  • курси польської мови;

  • інші заходи для полегшення інтеграції та пошуку роботи.

Фінансування програми буде здійснюватися за рахунок коштів Європейського Союзу.

У Мазовецькому воєводстві, за словами Баханек, у центрах колективного розміщення наразі мешкає близько 3000 українців. При цьому залишаються ще понад 1000 вільних місць. Очікується, що після скорочення фінансування кількість проживаючих у таких центрах суттєво зменшиться.

Нагадаємо, з жовтня – нові правила: українським біженцям у Нідерландах доведеться платити більше

Як повідомляв портал Знай.ua, змусять орати за копійки, а за відмову покарають: у Європі почали відправляти українських біженців на громадські роботи

Також, чи можуть громадяни України купити землю у Польщі: правила та обмеження