Громадяни, які отримали відстрочку від мобілізації, мають слідкувати за її строком дії. Якщо вона закінчилася, не варто розраховувати на автоматичне продовження. Про це на порталі "Юристи.UA" пояснив адвокат Юрій Айвазян.
За його словами, щоб відстрочку продовжити, військовозобов’язаний має подати до ТЦК копії документів, які використовувалися під час первинного оформлення. Але це можливо лише тоді, коли чинна відстрочка ще не завершилася — наприклад, до її завершення лишаються лічені дні.
Якщо ж термін дії вже минув, особливо якщо це сталося давно, йдеться вже не про продовження, а про повторне оформлення — фактично «з нуля». У такому разі особі доведеться подавати новий пакет документів, писати заяву та знову проходити процедуру розгляду.
Адвокат підкреслив, що звернення щодо продовження відстрочки актуальні лише для тих випадків, коли відстрочка ще чинна. Якщо ж громадянин «пропустив» момент завершення її дії, механізм автоматичного подовження не передбачений.
Мобілізація після 60 років: нардеп сказав, чи планують залучати пенсіонерів
Пенсіонерам виплатять разову допомогу: хто додатково отримає від 450 гривень
Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Тож якщо відстрочка закінчилася, наприклад, ще в 2023 році, і нові документи не подавались — тепер треба починати все спочатку. І в такій ситуації може з’ясуватись, що підстави для отримання нової відстрочки вже відсутні або процедура стане складнішою через зміни у законодавстві.
Юристи радять уважно відстежувати строки дії відстрочки та вчасно подавати заяву на продовження. Це дозволить уникнути непорозумінь із ТЦК та зберегти правову визначеність свого статусу.
Нагадаємо, військові можуть не платити відсотки по кредиту: що для цього потрібно?
Як повідомляв портал Знай.ua, незаконне оновлення на обліку до ТЦК можна оскаржити
Також, юристи пояснили, як реагувати на "дивні" СМС від ТЦК