Через чинні обмеження на формування цін в енергетичному секторі Україна вже стикається з ризиком припинення імпорту електроенергії у вечірні години, коли навантаження на мережу досягає піку. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі аналітик Кирило Сазонов.

"Вечірній імпорт електроенергії фактично зупинився. Це може обернутися серйозними наслідками – аж до відключень у період з 19:00 до 22:00", – попередив експерт.

Тарифи на електроенергію. Фото: скрін youtube

За його словами, суть проблеми полягає в чинній системі ціноутворення, яка не дає можливості купувати електроенергію за ринковими цінами. Фіксовані обмеження – так звані прайс-кепи – діють цілодобово, тим самим блокуючи імпорт і перевантажуючи енергосистему.

"Тарифи в Україні не покривають витрати на закупівлю електроенергії за кордоном. А адміністративні обмеження на ціни залишаються чинними навіть у години пікового споживання", – наголосив Сазонов.

Популярні новини зараз

"Такого в історії не було": експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії

Нова тактика ТЦК: знятих з обліку знову роблять військовозобов'язаними – як захиститись

Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі

Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка

Показати ще

Аналітик переконаний, що зволікання з боку профільного регулятора може найближчим часом призвести до енергетичної кризи.

"Без послаблення, а краще – повного скасування цінових обмежень уникнути проблем не вдасться", – вважає він.

Попри те, що споживачі наразі не відчувають дефіциту – світло є, тарифи не зростають – така стабільність є оманливою. За словами експерта, система працює на межі.

"Зовні все виглядає нормально – лампочки світяться, прилади працюють. Але без імпорту енергосистема не витримує. Багато об'єктів зруйновано, і далеко не все ще відновлено", – додав він.

Відключення світла. Фото: скрін youtube

Також Сазонов спростував поширену думку, ніби скасування прайс-кепів неминуче призведе до зростання тарифів для населення. За його словами, мовчання або нерішучість у питанні перегляду цінових обмежень лише поглиблює ризики.

"Якщо найближчим часом не буде прийнято рішення про пом'якшення або скасування цінових бар'єрів, уже в серпні країна може зіткнутися з серйозними перебоями", – підсумував експерт.