У Чернігівській області під час перевірок аптек та інших суб'єктів господарювання виявили численні порушення у сфері державного регулювання цін на лікарські засоби та медичні вироби. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
У відомстві зазначили, що протягом другого кварталу 2026 року було проведено 13 перевірок, серед яких три планові та десять позапланових. За їх результатами у 9 випадках встановили порушення законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на ліки й медичні вироби.
За виявлені порушення до суб'єктів господарювання застосували 10 адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 71 тисяча гривень. Крім того, контролюючий орган видав 7 приписів про усунення виявлених недоліків.
Також до адміністративної відповідальності притягнули 8 посадових осіб. Загальна сума накладених на них штрафів склала 22,9 тисячі гривень.
У Держпродспоживслужбі наголосили, що й надалі контролюватимуть дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення на лікарські засоби та медичні вироби, щоб захищати права споживачів і не допускати необґрунтованого завищення цін.
Крім того, споживачі мають право подавати скарги до відомства у разі виявлення завищених цін в аптеках. Це дасть підставу для перевірки в результаті якої всі порушення будуть усунуті.
Раніше портал Знай повідомляв, інсулін та ліки від астми: програму "Доступні ліки" суттєво розширили.
Також наш портал інформував, як безпечно купувати продукти через інтернет: українцям дали інструкцію.
Крім того, ми писали, не потрібно шукати аптеку: як отримати ліки по пошті.
