Російська легкоатлетка Ксенія Савіна використовувала паспорт української спортсменки Галини Сишко, щоб виступати на міжнародних змаганнях. Навіщо це треба було дівчині? Що дали їй виступи не під своїм іменем? Невже гостра тяга до змагань дає право нищити принципи, ні в що не ставити рідну землю. Всеодно отримані нагороди на практиці, діставалися іншій людині. Ніде в професійному спорті не можна було б пред'явити досягнення взяті шляхом обману.

Ксенія Савіна та Галина Сишко народилися в Криму, де й почали займатися легкою атлетикою. Сишко в 2009 році виграла юніорський чемпіонат України з бігу на 400 метрів, а Ксенія Савіна на дорослому чемпіонаті України 2012 року була другою у бігу на 800 метрів.

До моменту окупації Криму Росією Сишко вже завершила кар'єру і стала дитячим тренером, а от Ксенія Савіна продовжувала досить успішно виступати, про що свідчить потрапляння в призи на чемпіонаті Росії в 2017 році після зміни паспорта спортсменкою.

За інформацією видання, Савіна, щоб не отримувати міжнародний допуск від IAAF, багаторазово користувалася українським паспортом Сишко, з якої була добре знайома. Під прізвищем Сишко за три роки Савіна виступила 11 разів. На деяких змаганнях вона навіть потрапляла в призи на своїй коронній дистанції 800 метрів.

Популярні новини зараз

Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь"

Бійці спецпідрозділу "Kraken" попросила харків'ян повільно збирати валізи додому: "Можемо сказати точно"

Окупанти рф почали погрожувати своїм дружинам, будуть робити все те, що в Україні: "Настя, я довбо*бом став. Приїду, який є"

Тарас Тополя після скандалу з Харковом намагався "загладити" ситуацію, але не вдалося

Показати ще

У травні Савіна здала позитивний допінг-пробу на ЕПО. Відсторонена від змагань вона була у вересні, так як протягом цих місяців проводилася перевірка проб за новою методологією. За цей час вона встигла за паспортом Сишко виступити на трьох турнірах в Бельгії.

На даний момент невідомо, як позначиться розкрита правда на Ксенії Савіній і як вплине ця історія на Галину Сишко, яка продовжує тренувати дітей у Криму. Відомо лише одне, що треба вирішувати де твоя батьківщина де твій дім, за кого ти хочеш виступати, для кого ти завойовуєш ці медалі. Чому дівчину не цікавили всі ці питання? Спортсменка не коментує відкриту правду. Сподіваємося, Ксенія ще виступить під своїм паспортом і під українським прапором, якщо звичайно не буде жорстко дискваліфікована назовсім з великого спорту.

"Знай.ua": знай наших: українські легкоатлетки зібрали все золото на міжнародних змаганнях.

"Знай.ua" також повідомив по темі: друга ракетка України порвала всіх в США.