Якщо вживати знеболюючі препарати без нагляду лікаря, суттєво підвищується ризик розвитку смертельних хвороб серця.
Про це заявили науковці з Копенгагенської університетської лікарні у своєму дослідженні, результати якого представлені у European Heart Journal — Cardiovascular Pharmacotherapy.
Як зазначили фахівці, один із найпопулярніших препаратів від болю, який відпускається без рецепта, значно підвищує ризик виникнення серцевого нападу.
Як наголосили вчені, людей вводить в оману те, що ліки можна купити без рецепта. Вони думають, що це запорука безпечності. Проте це зовсім не так.
У своєму дослідженні медики проаналізували 29 тисяч випадків зупинки серця, які стались протягом 9 років. При цьому вони врахували обсяги споживання пацієнтами знеболювальних препаратів.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
З'ясувалося, що на фоні прийому таких ліків як диклофенак ризик зупинки серця підвищувався на 50%, а ібупрофен — на 31%.
Медики категорично забороняють займатися самолікуванням. Крім того, вони запропонували ввести жорсткі обмеження на продаж безрецептурних ліків.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", бразильські науковці навчилися робити місцеву анестезію за допомогою електрики.