У Міністерстві юстиції України нагадали, що у липні 2020 року було презентовано мобільний застосунок "Безоплатна правова допомога" - що є таким собі "юристом у смартфоні". Відповідно в Україні можна отримати безоплатну правову допомогу безпечно вдома.
Які переваги цього застосунку і чому додаток варто встановити на смартфон кожному українцю, пояснили у пресслужбі Міністерства юстиції України на офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук.
"З розвитком цифрових технологій, здається, чи не кожна сфера нашого життя почала активний перехід в онлайн. А як щодо правової допомоги? Нині, аби державний сервіс, який декларовано державою – доступ до правосуддя, – міг бути застосований кожною людиною, в якої є мобільний телефон, юридичні консультації теж надаються через онлайн-системи.", - йдеться у повідомленні.
Як зауважили у Мін'юсті, у Європі, вже давно знайдено рішення, коли кожен може отримати кваліфіковану юридичну консультацію онлайн, не виходячи з дому. Водночас в Україні такі сервіси дещо "молодші", однак, як запевняють у відомстві, не менш дієві.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У Мін'юсті радять встановити цей додаток собі на смартфон, адже в ньому зібрано все, що стосується послуг системи БПД:
- посилання на профільний закон;
- роз'яснення "первинка-вторинка";
- можна швидко з'ясувати, хто має право на вторинку;
- є телефон гарячої лінії;
- запит на email-консультацію під рукою;
- можна дати запит на отримання адресної допомоги;
- можна знайти, де найближчий центр або бюро (+карта);
- є контакти центральних органів влади;
- можна дізнатися, які ще ГО можуть надати правову допомогу в регіоні;
- можна прочитати найактуальніші консультації з довідково-інформаційної платформи "WikiLegalAid".
"Завантажити застосунок «Безоплатна правова допомога» можна у Google Play чи App Store. Крім того, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від ґендерно зумовленого насильства й торгівлі людьми, ветерани АТО/ООС та члени сімей загиблих, особи з інвалідністю можуть отримати правову інформацію з широкого кола питань ще й завдяки іншому мобільному застосунку – "Твоє право"", - йдеться у повідомленні міністерства.
Як пояснили у Мін'юсті, у додатку користувач отримує покроковий алгоритм дій стосовно захисту та відновлення своїх прав, а також максимум корисної інформації та посилання на законодавчу базу. Застосунок "Твоє право" також містить не лише правову інформацію, а й надає можливості переходу на зовнішні ресурси, наприклад на електронні державні сервіси.
Нагадаємо, Володимир Зеленський заручився підтримкою Литви, на Україну чекають в ЄС: "Брати і сестри". Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Литовської Республіки
Як повідомляв портал "Знай.ua", кулеметник Кирило після важкої контузії повернувся у стрій, щоб боронити Батьківщину: "Жодного разу не пожалкував". Кулеметник Кирило вслужить в окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха
Також "Знай.ua" писав, що Володимир Зеленський зустрів президента сусідньої країни хлібом і сіллю: "Ласкаво просимо!". Український гарант зустрів президента Литви в кращих традиціях