У Китайській Народній Республіці сталася справжня сенсація. Археологам під час розкопок вдалося виявити сліди невідомої досі цивілізації. Відомо, що роботи проводилися вченими в окрузі Гуан'юань, який входить до складу провінції Сичуань.
Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з китайських інформаційних агенств.
За інформацією журналістів, розкопки в регіоні стартували ще в 2019 році, з того часу дослідникам вдалося знайти близько 500 різних артефактів. Багато з них виявилися виготовленими зі слонової кістки, золота, нефриту та бронзи.
Вік предметів вчені оцінили в більш ніж 3 тисячі років. При цьому археологам поки так і не вдалося пов'язати знахідки з будь-якої з уже відомих цивілізацій, що існували на території Китаю в той період історії.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розшифрувати не змогли і символи, присутні на окремих артефактах. Дивним для експертів виявився той факт, що представники цієї культури тісно контактували з сусідами.
Вчені звертають увагу, що в минулому регіон, де мешкав загадковий народ, іменувався Чжун Юань, що можна перевести як "Центральна Земля". Саме тут багато років тому зароджувалися деякі найрозвиненіші цивілізації, а людей, які жили за межами території, сприймали як варварів.
Дослідники не виключають, що культура проіснувала тисячі років, але в історичних джерелах конкретних згадок про неї немає. Це означає, що китайська історія може бути ще складнішою, ніж вважалося раніше.
Раніше повідомляли, сіль замість снігу: Єгипет обзавівся "зимовими" забавами.
Як повідомляв Знай.uа, найбільшу перлину в світі десять років зберігали під ліжком: знахідка за $100 мільйонів.
Знай.uа писав, найстаріша кішка в світі пережила кілька поколінь: тварині вже 160 людських років.