21 квітня на міжбанку спостерігалася напружена атмосфера, а масштаби угод на майданчику Bloomberg збільшилися з $103 млн до $156 млн (за участю великих покупців і продавців).
На зростання валют вплинув виступ президента Росії Володимира Путіна, від якого чекали на заяву про ситуацію в Україні. Банкіри не чекали прямої загрози від РФ, але побоювалися паніки іноземців, які працюють в Україні. Про це пише "Страна".
"У нас ніхто по-справжньому не вірив, що Путін почне робити сенсаційні заяви щодо ситуації на Донбасі або по Україні в цілому. Всі боялися, що він роздражнить іноземних спекулянтів, які щодня обговорюють тему військ РФ на українському кордоні. Ні в Штатах, ні в Європі ЗМІ нічого оптимістичного щодо відносин Україна-РФ не пишуть. Найменший натяк на загрозу і нерезиденти від нас біжать. Що створює серйозні проблеми нашому міжбанку. У нас крихітний ринок, де навіть невелика покупка іноземця може провокувати обвал. Сидимо на вулкані", - заявив заступник голови правління одного з банків.
Торгівля на міжбанку починалася з 2-копійчаного зростання долара. А після виступу Путіна з покупками "зеленого" на торги вийшли іноземці. Скарбники виділяли Сітібанк – головний скупник/продавець ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики) і долара в інтересах західних торговців.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Через це курс валют почав стрімко збільшуватися: спочатку на 28,11 грн/$, а потім на 28,15 грн/$. В кінці торгів котирування різко відкотилися, і міжбанк закрився 28,06-28,09 грн/$.
Як повідомляв портал Знай.uа, у Державному бюджеті на 2021 рік передбачено, що в Україні курс долара буде на рівні 29,1 гривень/долар.
Також портал Знай.uа писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки.