У Міністерстві соціальної політики України відповіли на найчастіші питання щодо накопичувальних пенсій. Зокрема, пояснили позицію Уряду стосовно дострокової пенсії для людей, які працюють у важких та шкідливих умовах.
Про це йдеться у повідомленні Мінсоцполітики України на сайті та офіційній сторінці відомства у соцмережі Фейсбук. Як зазначили у міністерстві, чинний механізм фінансування дострокових пенсій для людей, які працюють у важких та шкідливих умовах, не діє та є причиною ряду проблем для людей та бізнесу.
"Уряд пропонує вирішити цю проблему, змінивши механізм фінансування таких пенсій та запровадивши професійну накопичувальну пенсійну систему для людей, які працюють у шкідливих та важких умовах. Це такий спосіб фінансування дострокових пенсій, коли люди отримують від роботодавця кошти у свою власність, на свої пенсійні рахунки, кожного місяця, поки працюють у важких або шкідливих умовах. А потім з накопичених коштів отримують дострокову пенсію.", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили у відомстві, роботодавці не будуть відшкодовувати дострокові пенсії, сплачені людям, які працювали у них в минулому. Натомість сплачуватимуть фактично таку ж суму у вигляді підвищеного єдиного соціального внеску за людей, які працюють у шкідливих та важких умовах зараз.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
За людей, старших за 35 років, роботодавці сплачуватимуть додатковий відсоток ЄСВ до пенсійного фонду, а людям, молодшим за 35 років, перераховуватимуть на індивідуальні пенсійні рахунки у тому пенсійному фонді, який людина обере собі сама.
"Люди, молодші за 35 років, протягом роботи в шкідливих та важких умовах кожного місяця отримуватимуть від роботодавця кошти на власні пенсійні рахунки. Потім з накопичених коштів люди отримають дострокову пенсію. В окремих випадках людина зможе забрати кошти одноразово, не залежно від віку: у випадку критичного захворювання чи стану здоров’я, набуття інвалідності 1 або 2 групи. Навіть, якщо людина пропрацює у шкідливих умовах один-два роки, вона отримає за це кошти, які при виході на пенсію зможе забрати одноразово.", - йдеться у повідомленні.
Водночас людям, молодшим 35 років, які мають більше третини стажу, необхідного для призначення дострокової пенсії за роботу у важких та шкідливих умовах, потрібно самостійно обирати, куди перераховуватиме внески за неї роботодавець – до накопичувальної чи до солідарної системи, і, відповідно, звідки вона отримає дострокову пенсію – з Пенсійного фонду України чи з власного накопичувального пенсійного рахунку у накопичувальному фонді.
Нагадаємо, у прифронтовій Авдіївці підняли український стяг: "Скоро на нашій землі запанує мир". Подію присвячено до 7-ї річниці з дня початку антитерористичної операції.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українські прикордонники посилили прикриття узбережжя моря: "Готові діяти рішуче". Прикордонники відпрацьовують злагодженість дій
Також "Знай.ua" писав, українські військові вдарили танками по ворогу: повна готовність до контрнаступу. Українські військовослужбовці показали неабиякий професіоналізм