Для всіх громадян, які мають відношення до виплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей, з'явилися важливі новини. Так, у Міністерстві соціальної політики України заявили, що розмір аліментів, визначений рішенням суду, не можна вважати незмінним.
Про це стало відомо завдяки новому повідомленню прес-служби Мінсоцполітики України в мережі Facebook.
"Розмір аліментів, визначений рішенням суду, не можна вважати незмінним. Стаття 192 Сімейного кодексу України прямо передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров'я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.
Для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися з відповідною заявою до суду, в якій привести підстави для відповідної зміни.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Звертаючись до суду з проханням про збільшення аліментів, в заяві зазначаються докази щодо поліпшення матеріального становища платника аліментів, хвороби дитини, збільшення потреб на утримання дитини. Цей перелік не є вичерпним і залежить від життєвої ситуації.
Статтею 182 Сімейного кодексу України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує:
- стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
- стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
- наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, доньки, сина;
- наявність на право власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
- доведено стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
- інші обставини, що мають істотне значення.", - повідомляють у Мінсоцполітики.
Раніше повідомляли, українка не змогла отримати законні аліменти на двох дітей через банк: "Cписувати не будемо".
Як повідомляв Знай.uа, дівчина відшукала батька через 30 років після відходу з сім'ї, сестра і мама встали стіною: "Він тебе не шукав, копійки не дав".
Знай.uа писав, видадуть того ж дня: українцям дозволили отримати повторно свідоцтво про народження.