Нардепи ініціювали кардинальні зміни
Однією із днями зареєстрованих в Парламенті законодавчих ініціатив став законопроект щодо підвищення переліку вимог до потенційних кандидатів на посади "верхівки" Кабінету Міністрів України. Новим етапом має стати проходження психіатричного і наркологічного огляду. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Для прем'єра і міністрів – 3 обов'язкові медогляди
Мова йде про Проект Закону щодо внесення змін до деяких законів України з окремих питань формування Кабінету Міністрів України, атрибутів та розміщення міністерств, інших центральних органів виконавчої влади № 5535. Спрямований він на підвищення загальних вимог до кандидатів на посади прем'єр-міністра України та членів Кабміну.
Законопроектом передбачено, що кандидат на посаду прем'єр-міністра України обов'язково має пройти медичний, психіатричний та наркологічний огляди в державних закладах охорони здоров'я.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Другий етап – це перевірка рівня професійності і бесіда з народними депутатами в сесійній залі Парламенту. Але без надання офіційної довідки з результатами всіх 3 оглядів кандидат не буде допущений до нього.
"Цілями прийняття законопроекту є законодавче унормування окремих приписів Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади" щодо правових засад діяльності Кабінету Міністрів України, як вищого органу у системі органів виконавчої влади, та міністерств в частині добору на посади Прем'єр-міністра України та членів Кабінету Міністрів України осіб, здатних за рівнем освіти, досвідом практичної діяльності та станом здоров'я", - зазначено у Пояснювальній записці.
Проходити медичний, психіатричний і нарко-огляд вимушені будуть і потенційні очільники Міністерств.
Тож, даний законопроект передбачає редагування одразу кількох статей в Законі України "Про Кабінет Міністрів України":
- ч.6 ст. 8 "Призначення на посаду Прем'єр-міністра України"
- ч. 7 ст. 9 "Призначення на посаду членів Кабінету Міністрів України".
"Осмикнули" і президента: тільки за згодою Парламенту
Не обійшлося і без корегування повноважень президента країни.
24 травня в Парламенті був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо вдосконалення правового регулювання процедури припинення та скасування режиму воєнного стану № 5556.
Документ передбачає доповнення ст. 5 новою частиною такого змісту:
"Указ Президента України про введення воєнного стану, що не був затверджений Верховною Радою України, втрачає чинність з наступного дня після дня прийняття такого рішення", - йдеться в положеннях законопроекту.
Вирішальний же "голос" за президентом залишається лише у випадку скасування воєнного стану – як на всій території країни, так і в окремих її місцевостях. Це можна зробити Указом президента за пропозицією Ради національної безпеки і оборони України.
Також уточняється, що Верховна Рада може теж звернутися до президента із пропозицією про скасування воєнного стану.
Перш ніж потрапити до сесійної зали Верховної Ради кожний із цих законопроектів має пройти розгляд в профільних Комітетах ВРУ.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.