Проблема алкоголізму була актуальна в Радянському Союзі. З цієї причини з нею боролися за допомогою системи витверезників.
На ЖЖ-журналі mirovich.media розповіли про цю практику, а також продемонстрували ряд фотографій з радянській практиці боротьби з алкоголіками.
Перші витверезники були відкриті ще за часів Російської імперії, проте після революції ситуація змінилася і ці будівлі почали закриватися. Вже в сталінський час було вирішено повернутися у цій практиці.
В СРСР витверезники стали відкриватися на початку 1930-х років, а на початку 1940-х за особистим наказом Берії були виведені з Наркомату охорони здоров'я і підпорядковані НКВС. У ряді країн ця практика працює і досі.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У витверезники доставлялися люди, які влаштовує дебош в громадському місці. За ними виїжджав наряд міліції з двох осіб. При цьому радянських депутатів ніколи не доставляли в витверезники, а також вагітні жінки та інваліди.
П'яницю доставляли в витверезник, де насамперед встановлювалася його особа і місце роботи. Якщо людина мала високу стадію сп'яніння - його намагалися "протверезити" під крижаним душем.
У деяких випадках п'яницю і били, бували також випадки, коли привласнювалися його гроші правоохоронцями. Про потрапляння у витверезник обов'язково доповідали на місце роботи.
Раніше повідомляли, українські рятувальники отримали вертольоти, оснащені останнім словом техніки: "Абсолютно безкоштовно".
Як повідомляв Знай.ІА , українку жорстоко побили в літаку до Домінікани:"почали х**рити, роздряпали обличчя".
Знай.ІА писати, "Бомбу везу": у Польщі українку не пустили на літак через невдалий жарт.