Про це повідомляють дані рейтингу видання The Economist за липень 2021 року.
Згідно з даними видання, Біг-Мак коштує в Україні 65 гривень, у той час як у США - 5,64 доларів. Таким чином, курс української валюти недооцінений на 57,7% порівняно з фактичним обмінним курсом 27,22 грн/долар. За купівельною спроможністю він повинен бути на рівні 11,50 грн/долар.
Найбільш недооціненими валютами світу в липні 2021 року є грошові одиниці Лівану, Росії і ПАР. Найбільш переоціненою валютою несподівано виявився Венесуельський Болівар. У цій країні Біг-Мак коштує на 47,7% дорожче, ніж у США.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Варто відзначити, що Big Mac index був розроблений в 1986 році. Методологія розрахунку індексу базується на теорії купівельної спроможності. Щодо неї валютний курс повинен зрівнювати вартість кошика товарів (в даному випадку бургера) в різних країнах.
Нагадавши, прогноз на 2021 рік: українцям показали реальну вартість долара. Старший аналітик Центру макроекономічного моделювання Київської школи економіки Ігор Дейсан спрогнозував курс долара на цей рік.
Як повідомляв портал Знай.ua , у Державному бюджеті на 2021 рік передбачено, що в Україні курс долара буде на рівні 29,1 гривень/Долар.
Також портал Знай.ua писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки.