19 серпня християни відзначатимуть свято Преображення Господнє. Народна назва цього свята - Яблучний Спас. Які звичаї та традиції святкування Спасу існують в Україні?

Преображення Господнє – це одне з ключових християнських свят, до нього завжди готувалися заздалегідь. Крім християнської складової, Яблучний Спас має і язичницьке коріння – це свято врожаю, свято закінчення роботи на полі.

Яблуко / фото: Pixabay

Тому до церкви цього дня несли кошики, повні щедрих дарів природи: груш, яблук, меду, слив. З різноманітного зілля складали букетики, які потім зберігали впродовж року на покутті – ними кропили хату, щоб захистити від нечистої сили. Зілля з таких букетиків вважалося цілющим, його заварювали від різних хвороб.

Церква, фото: Facebook

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

В народі вважалося, що головний атрибут свята – яблуко, не можна їсти до 19 серпня. Після освячення в церкві їсти дозволялося всі фрукти.

Серед господинь існує звичай цього дня готувати різну випічку із яблуками та медом – пиріжки, струдлі, рулети.

Саме на Спаса випікали першу хлібину з зерна нового врожаю. На полі, з якого зібрали всю пшеницю, залишали останній снопик – щоб польовим духам було, куди ховатися на зиму.

Нагадаємо, як святкувати Маковія 14 серпня: суворі заборони у цей день. Чого в жодному разі не можна робити в цей день

Як повідомляв портал "Знай.ua", колишній учень з "фізруком" пліч-о-пліч боронять Батьківщину: "Ставив мені двійки". Учителю і його колишньому учню довелося разом служити у війську

Також "Знай.ua" писав, відважний воїн віддав життя за Україну, побратими не стримують сліз: "Богдан був справжнім офіцером". Побратими та рідні попрощалися з полеглим воїном