На сайті Nature з’явилася публікація групи вчених, які заявляють, що зробили нове відкриття щодо зникнення мамонтів Сибіру.
Науковці Великобританії, Китаю, Сполучених Штатів та інших країн провели аналіз ДНК-різноманіття флори та фауни Арктики. На пробу було відібрано більш ніж 1.5 тисячі зразків. Згідно з дослідженням, причиною зникнення виду був клімат, а не людський фактор.
"Зміни клімату, зокрема випадання опадів, безпосередньо призвело до змін рослинності. Згідно нашим моделям, люди не чинили ніякого впливу на них", - заявив перший автор роботи, науковий співробітник Кембріджського університету Ючен Ван.
Вдалося дізнатися, що 12 тисяч років тому глобальне потепління призвело до скорочення популяції та генетичного різномаїття. В час плейстоцену тварини вимушені були шукати собі їжу, але деякі залишилися без змоги на існування, тому що дерева та рослини зайняли звичний ландшафт пасовищ. Тому скорочення популяції було незворотнім.
Раніше вважалося, що на зникнення популяції мамонтів значний вплив здійснила людина. Але завдяки відкриттям, які проводяться і досі, людство відкриває для себе нові сторінки в історії життя та існування цих ссавців.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Як раніше повідомляв Знай.ua Загадка віком в 23000 років: вчені відшукали сліди перших людей на Землі, це змінить історію
Також Знай.ua писав: Глобальне потепління вже впливає на рослини України – чи збиратимемо банани під Києвом