В Україні нараховується близько 145,2 тисячі спецпенсіонерів призовного віку, які не працюють, не мають інвалідності і при цьому не перебувають на військовій службі. Про це йдеться у статті "Економічної правди".
За даними Міністерства соціальної політики, загальна кількість колишніх військовослужбовців та співробітників силових структур, які отримують пенсію за вислугу років, становить 635,8 тисячі осіб. При цьому середній вік виходу на пенсію складає 51 рік.
"Законодавство, яке регулює призначення спецпенсій військовим та представникам силових відомств, ухвалювалося ще до початку повномасштабної війни. Воно передбачає спеціальну формулу розрахунку виплат (розмір пенсії може сягати до 70% від актуального грошового забезпечення працівників, які продовжують службу на аналогічній посаді) і можливість дострокового виходу на пенсію", - зазначається в повідомленні відомства.
Зазначається, що закон дозволяє кадровим військовим і працівникам силових структур виходити на пенсію вже в 45 років або навіть раніше, за умови наявності 25 років вислуги. При цьому норми закону базуються на професійній належності, а не на факті участі чи неучасті в бойових діях.
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити
Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити
Таким чином, мобілізовані українці, які так само як і кадрові військові, захищають країну, у чинному законодавстві не мають права на додаткові пільги. Єдине послаблення, на яке вони можуть розраховувати, - це можливість скористатися п’ятирічною "знижкою" при виході на пенсію за віком.
Видання уточнює, що наразі в уряді схиляються до того, аби саме статус УБД (учасника бойових дій) став підставою для отримання пенсійних пільг, і планують ініціювати зміни до відповідного законодавства.
Відповідно до чинного українського законодавства, мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Пенсіонери, які досягли 60-річного віку, як правило, звільняються від призову, але існують винятки. Чоловіки, які вже перебувають на пенсії після служби в армії чи інших силових органах, усе ще можуть бути призвані, якщо мають відповідну спеціальність і стан здоров’я, який дозволяє виконувати військові обов’язки."
- Раніше портал Знай повідомляв, штрафи від ТЦК загрожують не лише військовозобов'язаним чоловікам: хто ще у зоні ризику.
- Також наш портал інформував, що обов'язкова військова підготовка для студентів: держава зіткнулася з великими проблемами.
- Крім того, ми писали, від ТЦК більше не втекти: з'явилася нова система оповіщень – приходитимуть миттєво.