Українці, які мають трудовий стаж за кордоном, можуть претендувати на пенсію в Україні. Проте, згідно з оновленими правилами, для цього необхідно виконати одну важливу формальність — подати до Пенсійного фонду спеціальну заяву про відсутність пенсії за межами країни.

У травні Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку призначення пенсій, зокрема щодо врахування закордонного стажу. Відтепер ті, хто працював за межами України — навіть у радянський період до 1991 року, — мають підтвердити, що не перебувають на пенсійному обліку в інших державах.

Це стосується:

У заяві слід вказати:

  • що людина не отримує пенсію в іншій країні;

  • не зверталася за її призначенням;

  • не перебуває на обліку в закордонному пенсійному органі.

Важливо: цю заяву складає сама особа. Засвідчувати її у нотаріуса не потрібно. Без подання цього документа Пенсійний фонд має право відмовити у призначенні пенсії, навіть якщо український і закордонний стаж сумарно дають право на виплати.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Подати заяву можна кількома способами:

  1. Особисто – у сервісному центрі ПФУ.

  2. Онлайн – через електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду або у застосунку «Дія».

Щоб скористатися онлайн-сервісом, потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Далі обирається тип заяви про призначення пенсії, додаються скановані копії документів і завантажується сама заява про відсутність пенсії за кордоном.

Варто знати: навіть у випадках, коли Україна не має договору з іншою державою про пенсійне забезпечення, закордонний стаж все одно можуть врахувати, якщо людина надала всі необхідні підтвердження.

Нагадаємо, пенсіонерам уріжуть виплати: кого переведуть на мінімалку

Як повідомляв портал Знай.ua, українці злидують с мізерними пенсіями й зарплатами: рівень бідності стрімко зростає

Також, пенсіонерів позбавлять виплат: хто та чому залишиться без пенсії