Наразі розмір студентських стипендій, м'яко кажучи, досить скромний. Так, сума звичайної академічної стипендії становить 2100 гривень, а підвищеної - майже 3000 гривень.
Михайло Винницький ексзаступник міністра освіти, в інтерв'ю РБК-Україна розповів, що цю ситуацію планують змінити. Очевидно, що розміру стипендій недостатньо для забезпечення принаймні якогось рівня життя студентів, тому в міністерстві думають над їх збільшенням.
"Зараз якраз на останніх етапах у Верховній Раді розглядається законопроєкт, який говорить про те, що в нас мають з'явитися так звані національні стипендії. Це підвищені стипендії, які зможуть забезпечити студентів мінімум на рівні мінімальної заробітної плати", - зазначив Михайло Винницький. Але такі виплати будуть передбачені не для всіх.
"Щоб людина могла жити з такої стипендії. Це буде для наших найсильніших вступників, які будуть мати найвищі бали", - додав колишній заступник міністра.
Мобілізують навіть "заброньованих": кому скасують відстрочку без попередження
Заблокують картку і оштрафують: скільки разів на місяць можна переказувати кошти
Ухилянтам приготуватися, мобілізація посилюється: ТЦК щодня "пакуватимуть" до 700 осіб
Треба йти до ТЦК: жінкам надали чіткі терміни
Також в цьому законопроєкті пропонується збільшеня стипендіальних виплат для тих студентів, які навчаються за держамовленням.
Якщо законопроєкт буде прийнятий в найближчі місяці, позитивні зміни відбудуться вже з наступного року.
Нагадуємо, щоаніше портал Знай писав про другу хвилю вступу у 2025 році: чи з'явиться в абітурієнтів ще один шанс
Крім того, ми повідомляли, що студентам готують нові покарання: за деякі порушення будуть відраховувати.
Також портал інформував,про те, що багатьом не потрібна вище освіта: чиновниця порівняла навчання в Україні та Швейцарії.