Служба безпеки України розсекретила таємні матеріали КДБ, в яких ховалися подробиці аварії на 4-му енергоблоці ЧАЕС.
Відповідний пост відомство опублікувало в Facebook.
Відомо, що 35 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС стався вибух, який зруйнував 4-й енергоблок і став причиною найбільшої в історії ядерної катастрофи. Світу відомі багато фактів про подію в той день, проте деякі матеріали були приховані КДБ від громадян СРСР.
СБУ опублікувала деякі розмови між співробітниками станції в день вибуху, а також перші доповіді "наверх" про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова. У документах є інформація і про евакуацію жителів Прип'яті та прилеглих селищ.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Згідно з розсекреченими даними, неполадки на ЧАЕС траплялися і до вибуху 4-го енергоблоку в 1986-му.наприклад, в 1982 році стався викид радіоактивних речовин на 1-му енергоблоці, проте в КДБ відрапортували про застосування заходів "для недопуску панічних і провокаційних чуток". Схожі ситуації відбувалися в 1984 році на 3 і 4-х енергоблоках.
" Після аварії радянська влада шукала різні "теорії змови", але не визнавала реальності. Вже 27 квітня був готовий перелік "неблагонадійних" жителів Прип’яті, іноземних делегацій, які відвідували ЧАЕС... А згодом з’являються документи, що "націоналісти" хотіли отримати зразки зараженого ґрунту за допомогою "агентурної мережі у Києві", щоб дискредитувати радянське керівництво у світі", - зазначено в повідомленні.
8 липня 1986 року радянська влада засекретила всі подробиці аварії на ЧАЕС: причини, характер руйнувань, радіаційний стан, захворюваність та інше.
У розсекреченій доповіді Віктора Брюханова про те, що трапилося на 4-му енергоблоці, йдеться, що аварія на станції не завдала серйозної шкоди навколишньому середовищу.
"Обстановка в м.Прип'ять та прилеглих населених пунктах нормальна. Рівень радіації контролюється", - йдеться в доповіді начальника ЧАЕС.
Нагадаємо, що українці йшли на паради, поки в Чорнобилі вирував ядерний кошмар: архівні кадри 35 років тому.
Як повідомляв портал Знай.uа, ліквідатори вибуху на ЧАЕС зізналися, чим обернулася битва з радіацією:"серед нас здорових немає".
Також Знай.uа писав, що дружина Чорнобильського ліквідатора Ігнатенко розповіла про пережите після смерті чоловіка: "дитину відразу забрали".