В Україні поступове підвищення житлово-комунальних тарифів є лише питанням часу. Про це заявив перший заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".
Перерахунок тарифів – необхідний крок для стабілізації економічної ситуації та зниження тиску на державний бюджет.
Регулятор прагне досягати інфляційних цілей не адміністративними обмеженнями, а через передбачувану монетарну політику. Але коли тарифи роками залишаються незмінними, а потім зростають у рази – це створює серйозні виклики для контролю інфляції.
Сергій Ніколайчук підкреслив, що система субсидування комунальних послуг надмірно обтяжує державні фінанси. Дотації на енергоресурси та житлово-комунальні послуги фактично формують додатковий дефіцит бюджету, і цей дисбаланс рано чи пізно доведеться виправляти.
Виплачують лише частину грошей: ПФУ занижує українцям пенсії – з чим це пов'язано
Циганський гороскоп на вересень 2025: кому доля пошле осяяння, а кого чекає зустріч, яка змінює життя
Проведіть ревізію у гаманцях: Нацбанк виводить з обігу частину монет
Перерахунок пенсій 2025: хто ризикує залишитися без підвищення
Чого очікувати українцям
Наразі в Україні діє воєнний мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду для населення. Водночас цей захист не поширюється на електроенергію, холодну воду та інші послуги ЖКГ. Саме в цих сферах українці вже відчули суттєві зміни: ціни на світло зростали у 2023-2024 роках, хоча у 2025 році поки що залишаються стабільними.
Раніше портал Знай повідомляв, українці можуть отримати компенсацію за комунальні послуги: що треба зробити.
Також наш портал інформував, комунальний "сюрприз": одна з платіжок подорожчає на 60%.
Крім того, ми писали, тарифи на тепло, гарячу воду та газ: до чого готуватись у 2026 році.